صحبت های خسرو سینایی در روز افتتاحیه نمایشگاه ماهی و مرجان

اخبار

 خسرو سینایی  کارگردان سینما طی سخنانی با ابراز خوشحالی از حضور در این مراسم گفت:گفتی کیش و من مات شدم؛ روی صفحه شطرنج نبود که کیش گفتی؛ گروه پیله بهشت بود که گفت کیش و من با خوشحالی پذیرفتم و با اینکه از گروه هنرمندان نقاش و تصویرگر نبودم این لطف را داشتند که مرا هم به کیش ببرند.


وی ادامه داد: گفتند کیش؛ به کیش رفتم و واقعاً مات شدم؛ آخرین باری که به کیش رفته بودم حدود ۳۰ سال پیش بود؛ کیش را دیده بودم و می‌شناختم؛ در آنجا فیلم ساخته بودم؛ این هنرمند  در ادامه گفت همسر نقاشم گیزلا هنگام سفر به کیش گفت دوست دارم آنجا ماهی‌ها را از نزدیک ببینم و از آنها الهام بگیرم و من گفتم آنجا آکواریوم بزرگی است که می‌توانی در آن ماهی‌ها را از نزدیک ببینی اما وقتی به آنجا رفتیم آکواریوم نابود شده بود و جایش برج ساخته بودند. گفتم می‌توانی در کیش نگاه کنی چگونه صدف‌ها در زیر دریا دارند مروارید پرورش می‌دهند اما در کیش دیگر صدفی نبود و مرواریدی پرورش داده نمی‌شد. او در بخش دیگر سخنانش با اشاره به کسالت پرویز کلانتری گفت: امیدوارم این استاد بزرگ هر چه زود‌تر سلامتی‌اش را بازیابد.
سینایی  با یادکردن از استاد پرویز کلانتری و استاد حسین محجوبی که در این جمع حاضر بود گفت: جای پرویز کلانتری عزیز خالی است که در آن سفر هرگز لبش را بی‌لبخند ندیدم و همه عمر عشقش را در آثارش به کره زمین، به خاک ایران و عشق به وطن نشان داده. خوشحالم که اینجا در حضور استادی هستیم که یک عمر دوستش داشته‌ام به خاطر اینکه ورای هنر، انسان بود و ورای هنر به زندگی می‌خندید و جنگل و طبیعت و اسب و زیبایی می‌کشید. با همه احترامی که به هنر قائلم و یک عمر در مسیر آن قدم برداشته‌ام؛ معتقدم تنها یک پدیده بالا‌تر از هنر وجود دارد و آن خود زندگی و هنر زندگی است. 

Image title