استاد بابک گرمچی از پدر انمیشن ایران سخن گفت

اخبار

افتتاحیه نمایشگاه ماهی و مرجان به دو استاد جاودان کشورمان  پرویز کلانتری و نوالدین زرین کلک تقدیم شد که همواره گروه هنری پیله بهشت را مورد حمایت خود قرار داده اند، هر دوی این عزیزان در طی دو سال اخیر مقدمه ای بر کتابهای گروه هنر پیله بهشت نوشته اند. که بار معنایی آنها را دوچندان کرده است.

بابک گرمچی هنرمند طراح و نقاش به واسطه دوستی با استاد نورالدین زرین کلک که به تازگی به ایران آمده اما دچار کسالت شده و در بیمارستان بستری است روی سن آمد و پیام این هنرمند را برای حاضرین این گونه قرائت کرد: 


«سلام. دخترهای من، پسرهای من؛ به وجود شما افتخار می‌کنم و دلم برای همه شما می‌تپد؛ و پیام فروغ فرخزاد یک خط بیشتر نیست:  همیشه پیش از آنکه فکر کنی اتفاق می‌افتد.»
او در ادامه افزود: وقتی که به من اختصاص داده شده سهم سخنان دکتر نورالدین زرین کلک بود که جریان این همایش را در امریکا شنید و مقدمه‌ای برای کتاب ماهی‌ها و مرجان نوشت. چند روز پیش در پی دعوتی برای نمایش کار‌هایش به ایران آمد تا باز در میان دوستان و مخاطبانش قرار بگیرد و کارهای مانده‌اش را دنبال کند. او برای سفر چند هفته‌ای خود و برای لحظه لحظه حضورش برنامه‌هایش را نوشت تا بتواند با دلی آسوده سفر کوتاهش را به پایان برساند. در جریان این سفر طولانی و شور و هیجان بی‌اندازه بازگشت او در بیمارستان بستری شد. یقین دارم که اگر اکنون در جمع ما بود با دلی پر از ناچاری کوچ ماهی‌ها و از آلودگی محیط زیست آنان می‌گفت.
 Image title