مصاحبه اختصاصی هنرانلاین با علی ندایی هنرمند گروه پیله بهشت بمناسبت بازگشایی نمایشگاه ماهی و مرجان

رسانه

علی ندایی گفت: غوطه ورشدن در آب اقیانوس به نوعی مرا آرام کرد و باعث شد در پروژه ماهی و مرجان برخلاف محیطهای حماسی و رزمی آثار قبلی سعی کردم این آرامش رویایی را به تصویر بکشم.

Image titleسرویس تجسمی هنرآنلاین: علی ندایی یکی از هنرمندانی که نقاشی او در کنار آثار دیگر هنرمندان مجموعه "ماهی‌ها و مرجان" در گالری فرهنگسرای نیاوران به نمایش درآمده است درباره همکاری با این پروژه به خبرنگار تجسمی هنرآنلاین گفت: در این برنامه تعدادی از هنرمندان معاصر ایران دور هم جمع شده بودند تا هریک با نگاه تخصصی خود اثری درباره لزوم توجه به محیط زیست خلیج فارس صحبت کنند.او افزود: همانطور که می‌دانید من در نقاشی بیش از هرچیز به موضوعات اسطوره‌ای علاقهدارم اما در اثری که برای پروژه کار کردم با نگاهی متفاوت سراغ نقاشی رفتم به این دلیل که غواصی در زیر دریا و مشاهده فضای زیبای زیر آب باعث شد از این محیط رویایی و زیبا تاثیر گرفته و از نقاشی موضوعات اسطورهای فاصله بگیرم.

این نقاش معاصر درباره اثر خود توضیح داد: در این تابلو من یک روح افسانهای را در کنار ماهیان عروسهای دریایی به تصویر کشیدهام؛ پرداختن به این عناصر تجربهای جدید برای من بود زیرا برخلاف فضای کارهای پیشین نوعی آرامش را در این اثر جاری کرده‌ام. در حقیقت غوطه ورشدن در آب اقیانوس به نوعی مرا آرام کرد و در این تابلو برخلاف فضاهای حماسی و رزمی آثار قبلی سعی کردم این آرامش رویایی را به تصویر بکشم.

ندایی با بیان اینکه این تابلو ابعادی معادل یک در یک و نیم متر دارد گفت: من همیشه نقاشی‌هایم را با طراحی آغاز می‌کنم اما در این تابلو در آغازبه سراغ رنگ رفته و با پاشیدن رنگ روی تابلو سعی کردم احساس آزادی عملی که حضور در فضای زیر اقیانوس به من داده بود را به کارم منتقل کنم. به نظر من اینکه می‌گویند نقاشی در تمام عمر می‌تواند برای نقاش تجربه باشد کاملا درست است و من در این اثر تجربههای تازهای را کسب کرده و روی بوم آوردم.

وی درباره تکنیک این تابلو نیز اظهار کرد: برای این تابلو از تکنیک اکریلیک استفاده کردم زیرا آن شکل از فضای زیر آب با این رنگ بیان بهتری پیدا می‌کرد.